TOPSES İlkokuma Yazma Seti Daha Büyük Görün

TOPSES İlk Okuma Yazma Seti

978-605-9360-18-0

Yenilenmiş

TOPSES Öğrenci Set İçeriği

1 - Çocuğum Okula Başlıyor
2 - Yazmaya Hazırlık
3- İlk Okuma Yazma (15 Kitap)
4- Veli Destekli Ev Çalışmaları
5- Akıllı Sınıf (15 Kitap)
6 - Tiptip ve Toptop'la Okuyorum (6 Kitap)
7- İlk Alıştırma Defterim - İlk Yazı Defterim
8- Matematik 
9 - Bağımsız Okuma
10 - Etkileşimli DVD
11 - Başarı Belgesi


Çocuğum Okula Başlıyor

Okuma yazma sürecinde velinin nelere dikkat etmesi gerektiğini anlatan bir bilgilendirme kitapçığıdır. Öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin sağlam temellerle başlamasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Velinin okuma yazma sürecinde öğretmene evde destek olmasını sağlar.

Yazarlar: Özlem Tortop Akkaya, Özden Ölmez Ceylan
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı
Sayfa Sayısı: 16
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Tel Dikiş
Kitap Boyutları: 13 x 19 cm


Yazmaya Hazırlık

Doğru kalem tutma pozisyonu, serbest çizgi çalışmaları ve düzenli çizgi çalışmalarını içerir. Bu çalışmalarla öğrencinin küçük kas gelişimini destekler ve okuma yazma sürecine hazırlar.

yazmaya-hazirlik-kapak.png

Yazarlar: Ramazan Tortop, Muhterem Tortop
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı
Sayfa Sayısı: 32
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Tel Dikiş
Kitap Boyutları: 19.5 x 27.5 cm


İlk Okuma Yazma (15 Kitap)

 İlk okuma yazma öğretim sisteminin gerektirdiği sesi tanıma ve hissetme, sesi okuma ve yazma, hecelerden kelime oluşturma, sesin büyük harfini okuma ve yazma, kelime ve cümle oluşturma, metin oluşturma ve yazma aşamalarını kapsar. Farklı etkinlik türleriyle kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirir.

Topses Okuma Yazma Öğreniyorum

Yazarlar: Ramazan Tortop, Muhterem Tortop
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı
Kitap Sayısı: 15
Toplam Sayfa Sayısı: 450
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Amerikan Cilt + İçten Kitapçık Koparmalı
Kitap Boyutları: 19.5 x 27.5 cm


Topses Veli Destekli Ev Çalışmaları

Öğrencilerin okulda öğrendiklerini pekiştirici etkinliklerden oluşur. İlk okuma yazma kitaplarına paralel olarak hazırlanmış ev çalışmaları, veli denetimini ve desteğini sağlar.

Topses Veli Destekli Ev Çalışmaları

Yazarlar: Ramazan Tortop, Muhterem Tortop
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı
Sayfa Sayısı: 120
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Amerikan Cilt
Kitap Boyutları: 19.5 x 27.5 cm


Akıllı Sınıf (15 Kitap)

İlk okuma yazma kitaplarında kavratılan seslerle eş güdümlü olarak hazırlanmış Dikkat Çalışmaları, Hece Çalışmaları, Zeka Geliştirme, Hızlı Okuma, Dil Bilgisi, Okuduğunu Anlama ve Değerlendirme bölümlerinden oluşur. Okuma yazma sürecinin en verimli şekilde geçmesini desteklediği gibi 2. dönem ve ileriki sınıflara alt yapı oluşturur.

Yazarlar: Özlem Tortop Akkaya, Özden Ölmez Ceylan
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı, Hilal Üstgül
Kitapçık Sayısı: 15
Toplam Sayfa Sayısı: 450
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Amerikan Cilt + İçten Kitapçık Koparmalı
Kitap Boyutları: 19.5 x 27.5 cm

akilli-sinif-giris-01.png

akilli-sinif-yelpaze02.png

Top Yayıncılık sizlerin düşüncelerini önemseyen bir yayınevi. Okuma yazma alanındaki öncülüğü de buradan geliyor. Çünkü atacağı her adımdan önce sayısız öğretmenle görüşür ve anket çalışmaları yapar. Sizlerin önerilerini, olumlu ve olumsuz eleştirilerini alır. Bu dönütler en ince ayrıntısına kadar yayın kurulu tarafından değerlendirilir.
Bu sene hazırladığımız yepyeni Topses’te de tüm isteklerinizi değerlendirdik ve gördük ki setin içinde hızlı okuma kitabı, hece kitabı, dil bilgisi kitabı, okuduğunu anlama kitabı ve bunlar gibi ek kitaplara ihtiyaç duyuluyor. Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda sizler için Akıllı Sınıf’ı hazırladık. Akıllı Sınıf yedi farklı kitabın bir araya getirilmesiyle oluşturuldu. Bunlar Dikkat Çalışmaları, Hece Çalışmaları, Zeka Geliştirme, Hızlı Okuma, Dil Bilgisi, Okuduğunu Anlama ve Değerlendirme kitapları. 1. sınıf öğrencilerinin fiziksel, psikolojik özelliklerinden dolayı ve yıl boyunca her gün birçok kitabı getirip götürmemeleri gibi nedenlerle Akıllı Sınıf, İlk Okuma Yazma kitaplarındaki gibi haftalık bölümlere ayrıldı. Her bir haftalık kitaba, bu yedi kitabın öğrenilen harflerle ilgili bölümleri taşındı. Böylece öğrencilerin sadece okuma yazma değil, gelecek yıllardaki akademik ihtiyaçlarının tümü için gerekli alt yapı oluşturuldu. Eminiz ki öğrencilerimizin daha iyiye olan yolculuklarında yıllardır olduğu gibi birlikte yürüyeceğiz.

Akıllı Sınıf, İlk Okuma Yazma kitaplarında kavratılan seslerle eş güdümlü olarak hazırlanmış Dikkat Çalışmaları, Hece Çalışmaları, Zeka Geliştirme, Hızlı Okuma, Dil Bilgisi, Okuduğunu Anlama ve Değerlendirme bölümlerinin yer aldığı 15 kitaptan oluşmaktadır.

dikka çalışmaları

Dikkat dağınıklığı önemli ve sıkça rastlanan bir sorun.  Bu sorunu yaşayan  çocuklar  her şeyden çabucak sıkılır, başladıkları işi bitiremez, eşyalarını sık sık kaybeder. Bunlara ek olarak öğrendiklerini çabuk unutur,  istenilenleri kavrayamaz ya da eksik kavrar. Birçok sorunla mücadele ettiğimiz  1. sınıfta başka bir soruna daha ihtiyacımız yok. Bu sebeple hazırlanmış Akıllı Sınıf Dikkat Çalışmaları ile öğrencileriniz kolaylıkla dikkatlerini bir alana yoğunlaştırma becerisini kazanabilecek ve odaklanma süresini aşamalı olarak artırabilecekler.

hece çalışmaları

Öğrencilerin doğru heceleme yapamamaları okumalarının hızını keser, anlamayı zorlaştırır. Okuma yazmaya geçtikten sonra bu hızı kazandırmak çok geç olabilir. Akıllı Sınıf Hece Çalışmaları ile öğrencilerinizin okuma yazmaya geçmesini beklemenize gerek yok. İlk gruptaki harflerden itibaren doğru hecelemeyi öğrenerek sizi yormadan akıcı okumaya geçebilecekler. Çünkü Akıllı Sınıf Hece Çalışmaları ana kitapçıklara paralel olarak her harfe özel sayfalardan ve çeşitli hece kombinasyonlarını içeren sözcük, cümle ve metinlerden oluşan zengin bir içeriğe sahip.

zeka geliştirme

03-akilli-sinif-zeka-gelistirme.png

Çağımızın çocukları elbette çok zeki ama zekalarını doğru alanlara kanalize etmek zorlu bir süreç. Üstelik farklı zeka türlerine sahip çocukların gelişimlerini sağlamak da önemli. Özellikle de 1. sınıfa başlayan çocukların okuma yazma sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabilmesi ve var olan potansiyelini kullanması için zeka geliştirme çalışmalarına ihtiyaçları var. Akıllı Sınıf Zeka Geliştirme çalışmaları ile öğrencilerinizin ihtiyacı olan farklı zeka türlerine yönelik birçok etkinlik elinizde hazır olacak.

hızlı okuma

Öğrencilerin okuma yazmaya geçmesi kadar hızlı okuyup anlamaya geçmeleri de çok önemli. Üstelik bu süreçte ek materyaller hazırlamak da zaman alıcı. Ama artık bu sizin için sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü Akıllı Sınıf Hızlı Okuma bölümleri ile öğrencileriniz okuma yazma sürecinin bitmesini beklemeden, ilk harften itibaren, okuma yazma kitapçıklarıyla eş güdümlü olarak hızlı okuma çalışmalarını yapabilecek. Üstelik bu çalışmaları etkileşimli tahta için hazırlanmış bölümlerle yaptırabileceksiniz. Böylece öğrencilerinizin hem okuma hem de anlama hızı artacak ve onların hızına kimse yetişemeyecek.

dil bilgisi

Öğrencilerin yazım ve noktalama kurallarını kavramaları zorlu bir süreç. Ama bu süreçte yalnız değilsiniz. Yanınızda Akıllı Sınıf Dilbilgisi var. Temel dil bilgisi kurallarını içeren çalışmalar ile öğrencileriniz hem öğrendikleri harfleri pekiştirecek hem dil kurallarını öğrenecek. Böylece ikinci dönem ve ileriki sınıflar için yapılacak çalışmaların alt yapısını oluşturacak ve öğrencilerin dilin kullanım mantığını 1. sınıftan itibaren kavramalarını sağlayabileceksiniz.

okuduğunu anlama

Okuduğunu anlama süreci için ek metinlere ihtiyaç duyulur ve bu çalışmalar için genellikle ilk iki grubun bitmesi beklenir. Ama artık Akıllı Sınıf Okuduğunu Anlama bölümleri ile hiç zaman kaybetmeden, ilk harften başlayarak, ana kitaplara paralel olarak hazırlanmış etkinlikler ve metinlerle okuduğunu anlama çalışmaları yapabileceksiniz. Akıllı Sınıf Okuduğunu Anlama bölümü ile öğrencileriniz artık  sadece okumayacak hem okuyup hem anlayacaklar.

değerlendirme
07-akilli-sinif-degerlendirme.png

Ölçme değerlendirme, öğrenme sürecinin en önemli basamaklarından biri. Farklı soru tipleri hazırlamak, tam öğrenmeyi sağlamak, sınıfın öğrenme düzeyini belirlemek oldukça zahmetli bir süreç. Bu süreci zahmetsizce geçirebilmeniz için hazırlanan Akıllı Sınıf Değerlendirme bölümleri ile okuma yazma kitaplarındaki değerlendirme sayfalarından farklı olarak hece çalışmaları, dil bilgisi, okuduğunu anlama ve  dikkat çalışmalarında öğrenilenleri de ölçebileceksiniz. Böylece süreci daha sağlıklı yürütebilmek için her bir öğrencinize yönelik verilere sahip olacak ve velilerinize bireysel dönütler verebileceksiniz.


Tiptip ve Toptop'la Okuyorum

Harf gruplarına ve ilk okuma yazma kitaplarına paralel olarak hazırlanmış metinlerden oluşur. Eğlenceli resimleri, kurgu bütünlüğü olan metinleri ile hem öğrencilerin harfleri pekiştirmelerini hem de okumaktan zevk almalarını sağlar.

Topses Topotop'la Okuyorum

Yazarlar: Özlem Tortop Akkaya
Çizer: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı,
Serideki Kitap Sayısı: 6
Sayfa Sayısı: 16
Kağıt - Cilt: 90 gr 1. hamur, tel dikiş
Kitap Boyutları: 16 x 24 cm

 


İlk Defterim (Alıştırma - Yazı)

İlk okuma yazma programında yapılan değişiklikler doğrultusunda 1.7cm ve 1.3cm’lik satır ölçülerine göre hazırlanmış kılavuz çizgili aşamalı yazı bölümlerinden ve harflerin yazımına yönelik alıştırma bölümlerinden oluşur. Öğrencilerin harflerin yazımını pekiştirmesini, dikte ve serbest yazı çalışmaları yapmasını sağlar.

alıştırma ve yazı defteri

Hazırlayanlar: Ramazan Tortop, Muhterem Tortop
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı
Sayfa Sayısı: 80
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Çift Yönlü
Kitap Boyutları: 19,5 x 27,5 cm


Topses Matematik

Kullanım kolaylığı açısından kareli yapraklardan oluşan ve spiralli olarak hazırlanan matematik kitabı programın birinci dönemindeki ilk üç üniteden oluşur. Okuma yazma bilmeyen öğrencilerin rahatça kullanabileceği formatta olduğundan matematik için tam bir temel atılmasını sağlar.

Topses Matematik Öğreniyorum

Yazar: Yrd. Doç. Dr. Ayten Erduan
Çizerler: Emel Alp Sarı, Ozan Sarı, Hilal Üstgül
Sayfa Sayısı: 160
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Spiral
Kitap Boyutları: 19,5 x 27,5 cm


Bağımsız Okuma

Değişen ilk okuma yazma programında yer alan okuma yazma basamaklarının üçüncüsü olan bağımsız okuma yazma bölümüne yönelik olarak hazırlanmış metinlerden ve metne yönelik anlama sorularından oluşur. Okuma yazma sürecini tamamlamış öğrencilerin akıcı okuma ve yazmaya geçişini, okuduğunu anlayıp yorumlamalarını ve okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlar.

bagimsiz-okuma-kapak.png

Yazar: Özden Ölmez Ceylan
Çizer: Görkem İşme
Kapak Tasarım: Emel Alp Sarı, S. Ozan Sarı
Sayfa Sayısı: 32
Kağıt - Cilt: 80 gr 1. hamur, Tel Dikiş
Kitap Boyutları: 19,5 x 27,5 cm


Topses Etkileşimli (Greenbox Uygulamalı) DVD

İlk okuma yazma kitabındaki etkinliklerin etkileşimli uygulamalarından, sesi hissetme ve motivasyon videolarından oluşur. İki gerçek kahramanın yer aldığı greenbox videolar ve sürükle bırak, eşleştirme gibi çocuğun oyun olarak algılayabileceği etkileşimli uygulamalar sayesinde öğrenciler eğlenerek öğrenirler.

Topses Etkileşimli CD


Başarı Belgesi

Basari Belgesi

 

TOPSES Öğretmen Seti

ogretmenkutu_3D.png

Öğreten Seti İçeriği

İlk Okuma Yazma Öğretmen Kılavuz Kitabı
Tüm Derslerin Ünitelendirilmiş Yıllık Planları
Uygulama Takvimi
Tiptip ve Toptop’la Okuyorum Afişleri
Harf Kartları (29’lu takım)
Rakam Kartları (10’lu takım)
Hece Tabloları (7’li takım)
Yaşayan Atatürk Köşesi
Mevsimler Tablosu
Yazı Örnekleri
USB Bellek

top_usb_kirmizi.png

USB Bellek İçeriği
Tüm derslerin ünitelendirilmiş yıllık planları
Günlük ders planları
Greenbox videolu okuma yazma çalışmaları
İlk Okuma Yazma / z-kitap
Matematik / z-kitap
Hız seçenekli Hızlı Okuma uygulamaları
Öğrenci Seti’nin içindeki ürünlerin PDF dosyaları


İlk Okuma Yazma Öğretmen Kılavuz Kitabı


Tüm Derslerin Ünitelendirilmiş Yıllık Planları 


Uygulama Takvimi

topses-uygulma-takvimi.png


Tiptip ve Toptop’la Okuyorum Afişleri


Harf Kartları (29’lu takım)


Rakam Kartları (10’lu takım)


Hece Tabloları (7’li takım)


Yaşayan Atatürk Köşesi


Mevsimler Tablosu


Yazı Örnekleri

(Not: Öğretmen Seti Sınıf Öğretmenine Verilmektedir.)

Derece 
2015-12-24

faydalı

sayenizde söktük

  Derece 
  2015-12-11

  topses

  CD çaldır

   Derece 
   2015-11-17

   Mıknatıslı harf ve tahta

   7 yıl önce aldığımda mıknatıslı harf ve beyaz çizgili tahta promosyonunuz vardı öğretmen setinde artık yok mu, öğretmen arkadaşlar merak ediyorlar harflerimi.

    Derece 
    2015-11-15

    top ses

    top ses kitabını çok sevdim

     Derece 
     2015-10-02

     fiyat

     bu set kaç para

      Derece 
      2015-09-05

      Topotop Şarkılarıyla Çocuklar eğleniyor.

      Topses etkileşimli cd içindeki şarkılar çok eğlenceli öğrencilerim bu şarkıları hep birlikte "hey hop hey hop bunlar topotop" diyerek şarkılar eşliğinde eğleniyorlar.

       Derece 
       2015-09-02

       Çok iyi bir set..

       Bizim okula topses almak istiyoruz ancak örnek getirilmiyor. İnternet sitesinden inceledim çok beğendim. Her zamanki gibi topses işte. Bu konuda çok iyisiniz. Çocuklara rahatlıkta her sene topsesi okutuyorum.

        Derece 
        2015-02-12

        sibel

        Topses

         Derece 
         2014-12-09

         sevgili hava öğretmenim

         iyiki TOPSESİ öğrettiniz siziniçin bir şarkı yazdım başlığıda okuduk seslerle başladık harfleri de tanıdık .Sözcükvecümlelerlehem okuduk hem okuduk hem yazdık okumanınzevkini sonunda anladık TOPSESİ i bitirdik okumaya başladık

          Derece 
          2014-12-06

          top ses

          ben okulda 1. sınıfa giderken topses ile çalışırdım

           Derece 
           2014-11-28

           Bayi

           Bayi anlaşması olsun olmasın velileri bayilere mahkum etmek büyük haksızlık. Benim evim bayiye çok uzak arıyorum kargo yok ellerinde varmı yokmu bilmiyorlar.Sizi arıyorum ona keza öyle. İnternet satışının devamlı olması gerekir.Dileyen dilediği yerden alsın. Ne bu çileeeee

            Derece 
            2014-11-26

            kitaplar hakkında

            hiç birinin fiyatı belli değil.

             Derece 
             2014-10-27

             Bayilere mahkum etmeyin

             Topsese ulaşmak istiyoruz Ancak bayiler almak zorunda niye kalalımki. Satış siteleri üzerinden her şeyin alındığı bu zamanda siz satış sitesini kapatıyorsunuz alamıyoruz. İlgililerin bilgilerine

              Derece 
              2014-09-22

              Çok iyi bir set..

              Bence bu set Türkiyenin en iyi okuma yazma seti. İçindeki çeşitlilik ve çocukların sıkılmadan okuyabilecekleri ve öğrenecekleri eğlenceli bir set.

               Derece 
               2014-09-10

               Benim çocukluğumda da bu seti kullandım.

               Benim okuma yazma setimde buydu şu an bir öğretmenim heralde bir faydası olmuştur.

                Derece 
                2014-08-22

                Kızım'ın öğretmeni bu seti seçti.

                Kızım'ın öğretmeni bu seti seçti. Araştırdım en çok tercih edilen setlerden biri. Emeği geçenlere teşekkürler.

                 Değerlendirmenizi yazın!

                 Bir değerlendirme yazın

                 İlgili Ürünler

                 TOPTEST Matematik 1
                 TOPTEST Türkçe 1
                 Mavi Okuma Sandığı (48 Kitap)
                 Mavi Yaratıcı Okuma Defteri
                 Kral Matematik
                 Tatil Çalışmaları 1. Sınıf
                 Tatil Çalışmaları 2. Sınıf
                 Tatil Çalışmaları 3. Sınıf
                 ODDY AND WOODY 2. Sınıf Takım
                 ODDY AND WOODY 3. Sınıf Takım
                 ODDY AND WOODY 4. Sınıf Takım